Smokinka byla můj první bulíček. Papírovým jménem Ariel Spet-Bull, narodila se 21. 3. 1998 v chovatelské stanici ve Kbelanech. Domů jsem si ji přivezla 5. 5. 1998, inzerát na ni jsem našla ve Psovi. Byla úžasná, bulík tělem i duší. Užila jsem si s ní spoustu radostí, ale také starostí.

V jednom roce poprvé omdlela bez jakéhokoliv varování při jedné noční procházce. Pomýšlela jsem na epilepsii, druhý den jsem s ní zašla na veterinu, pan doktor ji poslechl srdíčko a pravil, že slyší šelest a že nás pošle na speciální vyšetření na kliniku do Kolmé ulice. Tam jí udělali rentgen, EKG a jiné vyšetření a konstatovali, že má nemocné srdíčko, ale o jakou vadu se jedná, by muselo upřesnit další vyšetření, což já jsem tenkrát nechtěla (o nemocech srdíčka u bulíků jsem neměla ani tušení).

Nasadili léky, stav byl víceméně podle mě stejný, při větší tělesné nebo duševní zátěži omdlela, po chvilce přišla k sobě, vrtěla ocáskem a zase bylo všechno v pořádku.

Ovšem v létě roku 2000 byly dost vedra a Smokča to nezvládala, zhubla, měla ascites (vodu v břiše), ani diuretika nezabíraly, tak jsme s ní jeli na veterinu do Kolmé, odkud nás poslali na jinou kliniku, kam jsme sice dojeli, ale vylezli jsme z auta a Smokie měla poslední záchvat, ze kterého se bohužel už neprobrala. Měla přesně 2 a čtvrt roku.

Vzpomínám na ni stále, byl to můj první vysněný milovaný bulíček, hodně mě toho naučila a já jí za to strašně moc děkuju! Bohužel jsem jí nedovedla lépe pomoci.

Spolu jsme byly na jediné výstavě, zde je posudek:

Roční mladá fenka, jemnější hlavy a kostry, hlava výrazného profilu, standardní úhlení končetin, pěkná v pohybu. Skus nůžkový, špičáky spodní čelisti zasahují do horního patra. Známka Dobrá, rozhodčí paní Věra Krejčí.

Rodokmen zde